משרד בוטיק המתמחה במשפט פלילי על כל היבטיו

לדין הפלילי אפס סובלנות למקרי אלימות ומייחס חשיבות רבה לתלונות ומעשי אלימות על כל גווניה תוך ענישה חמורה. התנהלות תיקי אלימות מתייחסת לחומרה ולהגדרות המצויות בחוק לפי פרמטרים ותתי קטגוריות. עו"ד פלילי מנוסה יודע בדיוק לאיזו קטגוריה לשייך את המקרה ואילו פרמטרים נלקחים בחשבון מבחינת העבירה שבוצעה, סוג המתלונן והנסיבות שהובילו למקרה.

בין היתר עבירות אלימות כוללות: תקיפה סתם, תקיפה הגורמת לחבלה ממשית, תקיפת עובד ציבור, תקיפת שוטר, תגרה, פציעה חבלה ופציעה בנסיבות מחמירות, שוד (גניבה תוך כדי אלימות), שוד בנסיבות מחמירות ושוד מזוין עבירות המתה (כולל גרימת מוות ברשלנות וכמובן הריגה ורצח), עברות מין, סחיטה באיומים ועוד.

עבירות אלימות מחולקות לכמה קטגוריות והן נחשבות לסוג העברות הפליליות הקשות והמאתגרות לחקירה וזיכוי.

עבירות מין

עבירות אלימות חמורות הכוללות בין היתר אונס, בעילה ללא הסכמה, קיום יחסי מין עם קטין או קטינה, יחסי מין (גם אם לכאורה בהסכמה) עם מי שאינו כשיר לקבל החלטות או חוסה מוגבל פיזית או רגשית, עבירה נוספת מן החמורות ביותר היא מעשה סדום.

אונס הוא אלימות לכל דבר אך כאשר נוספת על הסיטואציה גם שימוש בנשק, הכאה או אונס קבוצתי חומרת העבירה גדלה אף יותר. במסגרת עבירות המין נכללת גם עברה של מעשה מגונה, נגיעה באיבר מוצנע, סיפוק צרכים בפומבי, התערטלות בציבור,

עבירות המתה:

עבירה חמורה בה צד אחד גורם למותו של צד אחר בכוונה או בשוגג, קיימות מספר קטגוריות בעיני חוק העונשין.

גרימת מוות ברשלנות – עבירת אלימות שבוצעה הרבה פעמים בהיסח דעת ללא כוונה תחילה או בהיעדר מודעות, אדישות וכד'

הריגה – עבירת אלימות קשה בה היתה מודעות לאפשרות הרג ופעולות לא נמנעו וגרמו למוות, אמנם לא היה תכנון ומניע אך היתה מודעות.

רצח –  עברת המתה החמורה ביותר בה יש להוכיח כוונה להמתה של אדם, שימוש במעשה פיזי שהוביל למוות, חשיבה ותכנון מוקדם. .

עבירות תקיפה:

גם בתחום התקיפה ישנו מדרג בסוג וחומרת האלימות הננקטת.

החל מעבירות אלימות "קלות" החל מאיומים על חייו של אדם או משלח ידו עד לתקיפה והפעלת כח פיזי או אחר, בכוונה לגרום סבל ומטרד לאדם, גם אם לא נגרם ממש נזק פיזי נחשבת לעבירה.

החוק מקנה לתקיפה בנסיבות מחמירות חשיבות רבה ואינו עובר לסדר היום עם מבצעיה. תקיפה אשר גרמה נזק פיזי לאדם המותקף, כאן מכניס החוק גם תקיפת בן/בת זוג וקטין מטופלת בחומרה והענישה מחמירה אף היא. כאן נכנסת גם אלימות נגד אישי ציבור, אנשי חוק ושוטרים.

אחת מעבירות האלימות החמורות ביותר היא שוד, גניבה או נטילת דבר מה תוך שימוש באלימות או שימוש בנשק חם/קר

עבירות של אלימות במשפחה

עבירות בתוך המשפחה נחשבות בדין הפלילי כחמורות במיוחד ומטופלות ברגישות גבוהה יותר גם בעיני החוק והענישה. תחת קטגוריה זו נכנסות כל פעולות האלימות במוגדרות בחוק אך השוני הוא המעורבים בדבר, בני משפחה גרעינית או רחבה ולכן הניואנסים הנוספים והרגישות הגבוהה כלפי הקורבנות.

סוגי אלימות במשפחה:

  • אלימות בין בני זוג: על פי רוב מדובר באלימות של גבר כלפי בת זוגו (מקרים הפוכים נדירים)
  • אלימות כלפי ילדים: ילדים שחשופים לאלימות פיזית ונפשית מצד ההורים, בי זוג של הורים או אפוטרופוסים  
  • אלימות כלפי קשישים: אלימות פיזית, נפשית או כלכלית מצד מי שמטפל בהם או מצד בני משפחה.
  • אלימות פיזית בה נוצרת פגיעה וסכנה ממשית
  • אלימות מילולית: וולגריות, קללות, איומים והשפלות מכל סוג כלפי בני משפחה "חלשים"
  • אלימות נפשית: מניפולציות, הפחדה ופגיעה במעטה של דאגה
  • אלימות מינית: מהטרדה מינית, התנהגות שאינה נאותה ועד אונס, בעילה אסורה ומעשה סדום
  • אלימות כלכלית: שליטה במשאבים הכלכליים באופן מוחלט ללא מתן גישה או שימוש לרווחת המשפחה

לעו"ד מאירי הכרות מעמיקה ויסודית עם מערכות החוק השונות, הן כחוקר בכיר והן כסנגור פלילי בעל ניסיון רב. הליווי שלו כולל ליווי משלב הגשת התלונה, דרך מהלכי החקירות של הנאשמים באלימות, במטרה להקל בעונשו של מי שטעה בשוגג ולטהר את שמו של מי שנאשם ללא סיבה.

 

?מה הלקוחות שלנו מספרים

"עורך דין מאירי עזרת לי מאוד, בזכות הידע הרב שלך ויכולות הכתיבה והניסוח שלך הצלחתי בהליך משפטי שטופל על ידך. אין לי ספק שבזכותך הסתיים ההליך על הצד הטוב ביותר.  יישר כוח."

 

 

ט.ר

"ממליצה בחום רב על עורך דין גולן מאירי. פניתי עם סוגיה משפטית, התקבלתי בסבר פנים יפות ורצון רב לסייע. קיבלתי תמיכה, הכוונה ויעוץ מקצועי ללא פשרות. תודה על הכל!!!"

 

 

ד.ת

"לאחר התייעצות עם מספר עורכי דין פניתי לעורך הדין גולן מאירי. קיבלתי טיפול מקצועי העולה לאין שיעור על האחרים. הוגנות, יושרה וחריפות משפטית שהביאה לי את התוצאה הטובה ביותר. עורך דין ומשפטן מבריק בעל ידע מקיף."

א.ח

צרו קשר

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

Invalid Input

כתובת המשרד:

החבצלת 12, ירושלים 
מיקוד  9422414